Eğitim v2.0’da Neler Geliyor

15 Mayıs 2021’de beta yayınına başlayan ve Küresel İş ailesinin hayata geçen ilk projesi olan Küresel İşler Okulu üzerine bu aralar fazlaca çalışıyoruz.  Sitenin kararlı ve yeni özellikleriyle geleceği v2.0 sürümünde neler olacak heyecanımızı paylaşmak istedik.

  • Örnek Eğitim Videoları: En fazla geri bildirim aldığımız konu buydu. Haklı olarak insanlar ne alacaklarını bilmek ve eğitmenin tarzı nasıl görmek istiyor. Bu aslında düşünemediğimiz bir şey değildi fakat yazılım tarafında beklenmedik bir soruna yol açtı örnek videoların açılması. Bunu düzeltmeye çalışırken biraz zaman alacağını gördük ve zaten geciktiğimiz lansman için yapılacaklar listemize alıp siteyi yayına açtık.
  • Topluluk Sayfası: Güçlü bir topluluk sayfası geliyor. Eğitimi alan kişiler dilerse kendi aralarında genele açık olarak soru sorabilecek, sorulara cevap verebilecek, herhangi bir paylaşım yapabilecek. Ayrıca eğitimi alanlar eğitmene özel olarak (DM) soru sorabilecekler.
  • Eğitmen Profili: Eğitimi hazırlayan eğitmenin, eğitim altında bir profil sayfası da bulunacak. Böylece eğitmenin kendini ifade etme imkanı olduğu gibi eğitimi alacakların da eğitmen hakkında fikir sahibi olması sağlanacak.
  • Hediye Eğitim Oluşturma: Eğitimi hediye etmek isteyen onlarca kişiyle karşılaştık, bu yazıyı okuyorlarsa teşekkürlerimizi iletelim tekrardan. Yeni sürümde hediye kuponu oluşturabilecek ve bu kuponu istediğiniz kişilere hediye edebileceksiniz.
  • Satış Ortaklığı (Affilate): Eğitimlerin satış ve pazarlama tarafında bazı web sitesi ve şahıslarla satış ortaklığı yapma planımız var, dolayısıyla satışa dönen ziyaretlerin hangi yönlendirme ile bize ulaştığını görmek, yönlendirme yapanların da panel üzerinden bunu tüm şeffaflığı ile takip edebilmesi, ayrıca insanların eğitimi paylaşması için daha fazla sebep olması adına satış ortaklığı sistemi v2.0 ile gelmiş olacak.
  • Yeni Eğitmen ve Eğitim Politikası: Eğitmen olma başvurularını beta yayında almaya başlamıştık fakat burada da bir iyileşmeye gitmemiz gerektiğini gördük. Yeni bir eğitmen başvuru sayfası ile daha detaylı bilgi talebinde bulunacağız ve bir eğitim politikası sayfası yayınlayacağız. Eğitimi alanların hakkını koruduğu gibi eğitmenin de haklarını koruyan, ayrıca eğitimlerin bir umut satma aracına dönmemesi adına bazı kriterler belirleyeceğiz. Bu politika sayfası biraz da manifesto tadında olacak.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Ahmet Çığşar
kureselis.com